Haydar Dümen okuyucuların cinsel sorularını yanıtlıyor

Hiç sesi çıkmıyor
19 yaşındayım, benimki yerinden kalkmıyor, yuvasında oturuyor, sesini çıkartmıyor. Benim ise içim içime sığmıyor. Orta noktayı nasıl buluruz?
CEVAP
Değerli okurum, sanki komşun veya arkadaşınla aranızda anlaşmazlık varmış gibi yakınıyorsun. İşin yanlışı burada başlıyor. Ona kimlik verdiğin, kendinle adeta eşdeğer tuttuğun nesne 100 gramlık et ve deriden ibaret bir doku. Tüm bağlantıları da senin ruhuna ve beynine işlenmiş. Bu nedenle kendi kimliğine hakaret eder gibisin. Sen patron yani işverensin. O emrinde bir ırgat. Ama bir şey var, sistematiği hassas. En ufak sorun tüm düzeni bozuyor, seni boynu bükük bırakıyor. Ona sakın karışma, yüz göz olma ve fazla oynama.

Kocam yaklaşmıyor
34 yaşında kadınım. 3 yıllık evliyim. Eşim değişti, 1.5 yıldır ilişkiye girmek istemiyor. Ne yapmalıyım?
CEVAP
Sevgili okurum, bazı nedenlerden eşini cinselliğin ateşiyle ısıtamıyorsun. Evlilik böyle gitmez. Çatısı çatırdıyor ve odaya yağmur damlıyor. Olay damın kimyasından değil, malzemenin yapısından. Malzemelerin dokusu dışında yapısı yani ruhu da önemlidir. O da ruhların uyumudur ki sanırım sizde eksik olan bu. Bugünden hesap yapılmalı ve istenmeyen yemeğe kaşık sallanmamalı.

23 yaşında kadınım.
Erkek arkadaşım 2 hafta sonra beni istemeye gelecek. Ona geçmişteki ilişkiden bahsettim, kabullendi. Acaba evlenince bakire olmayışımı yüzüme vurur mu? Ne yapmalıyım?
CEVAP
Sevgili okurum, bilmem ki bu konuda bir şey diyemem ki. Adamı görmedim ki, falcılık yapamam ki. Dolduruşa getiremem ki. Bu işler şu anda bilinmez. Ancak senin güvencede olduğun anlaşılıyor. Olayı ilişkinizin derecesi ve kalitesi belirleyecektir. Yani iyi giderse adam seni başının tacı yapacak. Kötü giderse bazı erkekler gibi durmadan bahaneler arayacaktır.

Aşırı istekliyim
29 yaşındayım, bekarım. Kadınlara karşı aşırı istek ve arzu duyuyorum. Ancak hiç ilişkiye girmedim. Birkaç kez denedim, olmadı. Başarısız olunca bir daha da denemek istemedim. Ne olur bana yardımcı olun.
CEVAP
Değerli okurum, yine denesen başarılı olamayacaksın. Çünkü önyargılısın, kuşkulusun ve korkuyorsun. Ama bu deneme olayının da zamanı gelmiş. Bence iyi bir koşulda, iyi bir ortamda yeniden dene. Kendine güven duygunu kazan.

Kız bakire değil
24 yaşındayım, bir kızı seviyorum. O da beni seviyor. Ama benden önce biriyle ilişkiye girmiş yani bakire değil. Bazen aklıma geliyor ve çok canım sıkılıyor ve kararsızlığa düşüyorum. Evlendikten sonra da sorun eder mi? Kesin olarak ne yapmalıyım?
CEVAP
Değerli okurum, kız arkadaşınla evlenmenden yanayım. Ancak ortalama 60 yıl beraber yaşayacağın bu kızı etiyle değil ruhuyla değerlendir. Cinsel karakterine değil, insan tarafına bak. Hobileri ne? Aç gözlü mü? Doyumsuz mu? Yoksa yumuşak huylu, iyi bir eş, iyi anne olabilecek biri mi? Kendine “Ben ne istiyorum, nasıl bir dünya ve evlilik bekliyorum?” diye sor. Kız arkadaşın buna uygunsa yine de kendine 1 yıllık süre tanı. Asla kızın geçmişinde yaşadığı olayı kafanda büyütme. Bu da senin yüceliğin olsun.

Nasıl ilgi çekerim?
Eşimin bana ilgisi çok azaldı, sırtını dönüp yatıyor. İlişkiye girmek istediğim zaman reddediyor. İktidarsız değil, dışarıda kadınlara karşı ilgisi var, biliyorum. Sadece bana karşı böyle davranıyor. Kocamın ilgisini nasıl çekmeliyim?

CEVAP

Sevgili okurum, ilişkinizin monotonlaştığını düşünüyorum. Renklendirmek elinde. Ancak dışarıya bakışla, sözle, davranışla olan ilgiyle cinsellikle yüzleşerek gerçekleştirilen ilgiler arasında büyük fark vardır. Bazen ters teper, gerçeğinden kaçar, dışarıya böyle görüntüler verir erkekler. Ancak gerçekten eşinin ciddi bir sorunu yoksa (bence yoktur) kocanı yeniden keşfetmeye çalış.

Çok telaşlıyım
21 yaşındayım. Kız arkadaşımla zara dokunmadan bir şeyler yaşadık, içine boşalmadım. Kızın adet günü 4-5 gün gecikti. Hamile kalır diye korkuyorum. Böyle bir şey olabilir mi? Bunlar psikolojik olabilir mi? 2 hafta oldu, test yapsak belli olur mu?
CEVAP
Değerli okurum, kız arkadaşın gebe kalmış olabilir de olmayabilirde. Hemen panikle kağıda kaleme sarılıyorsunuz ya da bilgisayarın başına geçiyorsunuz. Şimdilik biraz beklemeyi seçin.

Nasıl uzatırım?
20 yaşında, 1.80 boyunda, 62 kilodayım. Penisim 14 santim ve çok küçük olduğu için üzülüyorum. Bu sorunu nasıl hallederim?
CEVAP
Değerli okurum, normal ve ideal bir cinsel organın var. Boşuna kuşku yaşıyorsun.

 

Bu makaleyi beğendiniz mi? Bültenimize katılarak tüm yeniliklerden haberdar olun!

Yorumlar

Yorum yazabilmek için giriş yapmalısınız.

Yazar Hakkında