Bir sonraki

Keriz | Kemal Sunal, Perihan Savaş | Türk Filmi | Full HD

8 İzlenme· 22 Temmuz 2022
Administrator
Administrator
0 Aboneler
0

Yeşilçam filmlerinden Kemal Sunal ve Perihan Savaş'ın başrolde olduğu 1985 yapımı Keriz filmi full HD ve tek parça olarak sizlerle, keyifli seyirler! Keriz gibi diğer diğer Türk filmlerimizin de yer alacağı tek parça restorasyonlu Yeşilçam filmleri serimizin devamını kaçırmamak için Erler Film Türker İnanoğlu kanalımıza buradan ➡️ http://bit.ly/ErlerFilm ABONE olmayı unutmayın!

Yayında olan diğer Kemal Sunal filmleri için:

Talih Kuşu (1989) : https://youtu.be/WdGv4-VTCLI
Varyemez (1991) : https://youtu.be/16Bv7GAoH4c

Yayındaki tüm filmlerimiz (Restorasyonlu, full HD kalitesinde ve tek parça):
http://bit.ly/TurkFilmiIzle

Yayındaki nostaljik TV dizilerimiz:
Çiçek Taksi 1. Sezon: http://bit.ly/CicekTaksi
Çiçek Taksi 2. Sezon: https://bit.ly/CicekTaksi2
Affet Bizi Hocam: http://bit.ly/AffetBiziHocam
Tatlı Kaçıklar: http://bit.ly/tatlikaciklardizi
Yabancı Damat: http://bit.ly/YabanciDamat
Böyle mi Olacaktı: http://bit.ly/Boylemiolacakti
Zirvedekiler: http://bit.ly/Zirvedekiler
Sibel: https://bit.ly/SibelDizisi
Anne Babamla Evlensene: http://bit.ly/AnneBabamlaEvlensene
Cümbüşiye: http://bit.ly/Cumbusiye

Sosyal Medya Hesaplarımız:
Web Sitesi: http://www.erlerfilm.net
Twitter: https://twitter.com/erlerfilm_
Facebook: https://www.facebook.com/ErlerFilm
Instagram: https://www.instagram.com/erler.film


Keriz filminin özeti (Spoiler içerir):

Şirin bir köy... Birbirlerine sevdalı iki genç... Zülfü (Kemal Sunal) ve Zülfüye (Perihan Savaş) evlenme arifesinde gün saymaktalar. Ama Zülfü’nün amcası Topal Abbas (Ali Şen), köyde hakimiyet Zülfüye’nin babası Şehmuz’a geçecek diye bu evliliğe karşı çıkar. Ve eğer evlenirse mallarını amcasına vereceği yolunda bir kağıt imzalatır. Zülfü’nün başına bir şey gelirse tüm varlığı amcasının olacaktır. Yine de iki aşık evlenir. Amca Abbas dedikodu çıkartır, Zülfüye’ye iftira atar. Zülfü’ye de karısını öldürmesini öğütler. Ama Zülfü kıyamaz. Amcasına ve köylüye öldürdüğünü söylerse de Zülfüye ailesiyle İstanbul’un yolunu tutmuştur bile. Ardından Zülfü de tabii. Kendisine bir iş bulup çalışmaya başlar. Bu arada Şehmuz’un arazisinde değerli bir maden çıkar. Açgözlü Abbas ve köylüler Şehmuz’un peşine düşer. Akılları sıra Zülfü ile Zülfüye’yi barıştırıp arsaya sahip çıkmak isterler. Zülfü Zülfüye’yi İstanbul’da bulur, özür diler ve birlikte olurlar. Abbas ve köylüler İstanbul’a gelip konuştukları Şehmuz’dan araziyi isterler. Şehmuz araziyi çoktan biricik kızı Zülfüye’ye vermiştir. Bunun üzerine Zülfüye’ye yalvar yakar ricacı olan Abbas ve etrafındakiler, aldıkları yanıtla şoka girerler. Çünkü Zülfüye tüm araziyi kocası Zülfü’ye verdiğini söyler. Zülfü, çıkarcı ve açgözlü amcası Abbas ve yardakçısı köylülerin ona ve Zülfüye’ye yaptıkları iftira ve kötülüklerin acısını çıkaracak kozu eline geçirmiştir. Sonuç olarak genç ve sevdalı evliler arazilerini satmazlar. Çünkü köylerinde onları mutlu, yalansız dolansız, ikiyüzlülükten uzak, güzel ve sevgi dolu bir yaşam beklemektedir. (Aksaray'ın Gücünkaya köyünde çekilmiştir.)

Filmin Adı: Keriz
Yönetmen: Kartal Tibet
Görüntü Yönetmeni: Çetin Gürtop
Eser: Osman Şahin
Oyuncular: Kemal Sunal, Perihan Savaş, Müge Akyamaç, Halit Akçatepe, Aliye Rona, Ali Şen, Nubar Terziyan, Turgut Özatay.
Yapım: Erler Film
Yapımcı: Türker İnanoğlu
Senaryo: İhsan Yüce, Erdoğan Tünaş
Yapım Yılı: 1985

"Erler Film Türker İnanoğlu Sunar..." Erler Film'in kurulduğu 1960 yılından bugüne nesiller bu cümleyle büyüdü.. Önce beyaz perdede yankılandı bu cümle, sonra da renkli camda...

Erler Film, Yeşilçam'ın YouTube Kanalı. Yeşilçam filmleri tek parça ve restorasyonlu olarak Erler Film Türker İnanoğlu kanalında! Yerli filmler arasından sizlere sunduğumuz yapımlar arasında bu kez sırada Kemal Sunal ve Perihan Savaş'ın rol aldığı 1985 yapımı Türk filmi Keriz var. Sizlere full hd ve tek parça türk filmleri sunmaya devam edeceğiz, takipte kalın!

Türker İnanoğlu Erler Film, 1960 yılından bugüne imza attığı 205 Yerli Film, 4264 Bölüm Tv Dizisi ve sayısız Müzik ve Eğlence programını siz değerli izleyicilerinin beğenisine sunuyor.

#kemalsunal #kemalsunalfilmleri #perihansavaş

Daha fazla göster

 0 Yorumlar sort   Göre sırala


Facebook Yorumları

Bir sonraki