Bir sonraki

Çarıklı Milyoner Türk Filmi | FULL HD | Kemal Sunal

4 İzlenme· 22 Temmuz 2022
Administrator
Administrator
0 Aboneler
0

Çarıklı Milyoner, yapımcılığını YAHYA A. KILIÇ'ın üstlendiği başrollerinde Kemal Sunal ve Necla Nazır'ın oynadığı 1983 yapımı Türk komedi filmidir. Filmin yönetmenliği Kartal Tibet'e senaryosu İhsan Yüce'ye aittir.

Çarıklı Milyoner filminin oyuncuları; Kemal Sunal, Necla Nazır, Dinçer Çekmez, Jeyan Mahfi Tözüm, Sait Ergenç, Sadettin Erbil, Garibe Gündem, Zafer Önen, Süha Tuna, Salih Karadeniz, Ekrem Dümer, Zeki Sezer.

Çarıklı Milyoner filminin konusu; Hilmi Tok milyarder bir iş adamıdır. Bir gün tek başına kullandığı arabasıyla kaza yaparak ölür. Tüm mirasını köyde davulculuk yapan oğlu Bayram'a bırakmıştır. Bir anda Bayram hiç görmediği babasının mirasına konar. Ancak Bayram'ın akraba bozuntuları mirası Bayram'a yedirmemeye kararlıdır hatta bunun için Bayram'ı öldürmeye bile kalkışırlar fakat hiçbirinde amaçlarına ulaşamazlar. Bayram ise sahte akrabalarının gerçek yüzünü anlamıştır ve mirası onlara vermemeye kararlıdır. Bu arada Bayram gazetede kendisi hakkında ileri geri yazılar yazan ve gerçek kimliğini bilmediği gazeteci Suna'ya aşık olur. Sonunda yazıları yazan gazetecinin Suna olduğunu öğrenir. Yaşadığı bunca olaya dayanamayan Bayram akıl hastanesine yatar.

Daha fazla göster

 0 Yorumlar sort   Göre sırala


Facebook Yorumları

Bir sonraki