25 Haziran günü Türkiye
Ekleyen
Sunday, May 20, 2018

Türkiye tam tempo seçimlere hazırlanıyor. Daha önce kasım 2019'da planlanan cumhurbaşkanlığı seçimleri beklenmedik bir anda hükümet tarafından öne alındı ve 24 haziran seçim tarihi olarak belirlendi.

Bu ani karar karşısında muhalefet oldukça hazırlıksız yakalandı ve ortak bir aday konusunu görüşecek dahi zaman bulamadan parti liderleri birbir adaylığını açıkladı. Sadece CHP uzun süren parti içi görüşmelerinden sonra genel başkan yerine birkaç kez genel başkanlığa aday olan, fakat birtürlü Kemal Kılıçdaroğlu'na üstün sağlayamayan Muharrem İnce aday gösterildi.

İktidardaki Adalet ve Kalkınma Partisinin adayı zaten belliydi, şuan cumhurbaşkanlığı görevini yürüten Recep Tayyip Erdoğan bu seçimlerde de aday oldu. Saadet Partisinin lideri Temel Karamollağlu kendi partisinden, Meral Akşener'de yeni kurduğu kendi partisi İyi Partiden cumhurbaşkanı adayı oldu.

İçinde bulunduğumuz ramazan ayı seçim kampanyalarına hız kestirmiyor. Tam aksine tüm Türkiye halkı gümbür gümbür seçimlere hazırlanıyor.

Bu seçim sonuçları Türkiye'nin ve bölgenin geleceği açısından oldukça önem arzediyor. Suların oldukça sıcak olduğu bölge Ortadoğu'da Türkiye'yi bekleyen zor günler var. Ekonomide son günlerdeki çalkalanmalar da ayrıca büyük endişe uyandırıyor. Döviz önlenemez şekilde yükseliyor.

15 temmuz 2016'da darbe girişiminde bulunan FETÖ terör örgütünün önü birtürlü kesilemiyor. Neredeyse hergün yüksek rütbeli asker ve yüksek düzey üst yöneticiler bu örgüte üye olmak veya taraftarı olmaktan gözaltına alınıyor.

Kısacası önümüzdeki günler ciddi gelişmelere gebe. 25 haziran sabahı Türkiye nasıl bir güne uyanacak tüm dünya merakla bekliyor.

Bu konunun toplam puanı
5 puan
Puan Ver
1 2 3 4 5

Beğendim

Beğendin

Bildir

Bildirdiniz
Sebep
İptal
1 yorum
Tuesday, June 12, 2018
Bence Türkiye 25 Haziran'a çok mutlu ve huzur içerisinde uyanacak! Herşey çok güzel olacak!